Nazwa podmiotu publicznego: Urząd Miasta Jedlina-Zdrój

Status pod względem zgodności z ustawą: czesciowo_zgodna

Powody wyłączenia i nieprawidłowości:

Link do dokumentu z analizą o nadmiernym obciążeniu: http://stronka.pl

Data sporządzenia Deklaracji Dostępności: 2022-04-07

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03-21

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-03-21

Osoba odpowiedzialna za treść Deklaracji: Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój

Deklarację sporządzono na podstawie: zewnetrzna

Nazwa podmiotu zewnętrznego, który przeprowadził badanie dostępności: O&S Computer Soft sp z.o.o.

Imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za kontakt w sprawie niedostępności: Kamila Sławetna Gulka

Adres poczty elektronicznej osoby kontaktowej: urzad@jedlinazdroj.eu

Numer telefonu do osoby kontaktowej: 74 84 55 215

Opis procedury wnioskowo-skargowej:

W Urzędzie Miasta Jedlina-Zdrój przeprowadzono samoocenę dostępności dla osób niepełnosprawnych cyfrowej strony internetowej w odniesieniu do wytycznych określonych w załączniku do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test - European Internet Inclusion Initiative https://checkers.eiii.eu/en/pagecheck2.0/?uuid=10e3120a-d845-4c5b-9593-73e8ccf36f2bhttps://checkers.eiii.eu/en/pagecheck2.0/?uuid=033b00e3-a701-4453-afe5-3eef5617d1d7

z którego wynika, że strona internetowa http://bip.jedlinazdroj.eu/ spełnia wymagania w 100%.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
- część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
Wyłączenia:
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
- filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. 

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Urząd miasta powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, Urząd  informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.



Dostępność architektoniczna:

Urząd Miasta Jedlina-Zdrój, ul. Poznańska 2

Do budynku prowadzą 2 wejścia od strony Skweru Wolności i od strony parkingu. Do obu wejść prowadzą schody. 

Biuro Obsługi Klienta znajduje się na pierwszym poziomie od strony wejścia z parkingiem. Dalsze przejście przeznaczone jest tylko dla pracowników Urzędu.

W budynku nie ma windy. Dla osób na wózkach jest możliwość skorzystania z dzwonka przy schodach. Na dźwięk wyjdzie pracownik Biura Obsługi Klienta i pomoże w załatwieniu spraw. 

Przed budynkiem wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku – Biura Obsługi Klienta -  można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem, bądź pozostać na płycie parkingowej, gdzie dla psów jest dostępna woda.

W Urzędzie Miasta nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Tablica informacyjna w formie elektronicznej (wyświetlanych informacji) znajduje się w Biurze Obsługi Klienta i na korytarzu pierwszego poziomu. 

Chcąc skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) należy zgłosić taką potrzebę min. na 3 dni przed wizytą w urzędzie ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się  e-mailem na adres: urzad@jedlinazdroj.eu. Usługa będzie dostępna w godzinach pracy urzędu. Usługa jest bezpłatna dla osób głuchych i głuchoniemych.

 



Aplikacje mobilne:

Urząd Miasta Jedlina-Zdrój nie oferuje osobnych aplikacji mobilnych.



Dodatkowe informacje: